Skip to content Skip to footer
افزایش قیمت اتریوم

۳ دلیل برای صعود احتمالی قیمت اتریوم در ماه آینده

تلاقی شاخص‌های تکنیکال و بنیادی نشان می‌دهد که اتریوم احتمالاً می‌تواند علارغم اصلاح اخیر، روند صعودی خود را در ماه آینده ادامه دهد. با نوبیتکس همراه باشید تا به بررسی ۳ کاتالیزور صعود بالقوه اتریوم در ماه ژوئن بپردازیم.

به گزارش کوین تلگراف، در ابتدای ماه ژوئن (۱۱ خرداد) اتر پس از ثبت رکورد ۴۳۸۴ دلار در ماه مه، بیش از ۴۰ درصد افت کرده است.

حرکت نزولی دومین رمز ارز بزرگ جهان، باعث شده تا بسیاری از تحلیلگران افت‌های بیشتری را برای اتریوم پیش بینی کنند. حتی بعضی از تحلیلگران روند فعلی را با روند سال ۲۰۱۸ که بازار با سقوط رو به رو شده بود مقایسه می‌کنند. Clem Chambers، رئیس پرتال آنالیزگر مالی ADVFN معتقد است که اتریوم سه سال و نیم زمان نیاز دارد تا بتواند دوباره به رکورد قیمت تاریخی خود دست پیدا کند.

تحلیلگران دیگری مانند Akash Girimath نیز معتقدند حتی احتمال سقوط قیمت اتریوم به ۱۲۰۰ دلار نیز وجود دارد. Akash Girimath با استناد به مدل ۳۶۵ روزه بازار از ارزش-به-ارزش تحقق یافته (MVRV) سایت معتبر سانتیمنت این ادعا را مطرح کرده است. این شاخص وضعیت سود/زیان سرمایه گذارانی که در ۱۲ ماه گذشته اتر خریداری کرده‌اند را اندازه گیری می‌کند.

طبق آمارهای این مدل، شاخص مورد نظر نسبت به ۱۱ مه، ۵۷ درصد کاهش یافته و تعداد سرمایه گذاران اتریوم که هنوز در سود هستند، بعد از سقوط قیمت در ۱۹ مه کاهش شدیدی پیدا کرده است. به نوبه خود این موضوع باعث می‌شود که احتمالاً سایر سرمایه گذارانی که هنوز در سود هستند نیز برای ذخیره سود خود خود اقدام به بازگشایی جایگاه‌های ETH خود کنند تا در صورت ادامه روند نزولی بازار، کاهش سود خود را به حداقل برسانند.

اما در میان این سناریوهای بدبینانه، عواملی وجود دارد که ما را به بهبود سریع قیمت اتر امیدوار می‌کنند.

ارتقا شبکه در آینده نزدیک

یک ماه دیگر به روز رسانی و ارتقا عظیمی در شبکه اتریوم رخ خواهد داد که فرصت مناسبی برای جلب نظر و اعتماد سرمایه گذاران خواهد بود. این به روز رسانی عمده شامل تغییرات مهمی است که از بین آن‌ها کاهش هزینه تراکنش‌های شبکه مهم‌ترین مسئله خواهد بود. افزایش هزینه تراکنش‌ها به مشکل اصلی شبکه اتریوم تبدیل شده بود. در نسخه جدید، شیوه محاسبه هزینه تراکنش‌ها تغییر می‌کند و یک هزینه پایه که بر اساس تقاضای شبکه در نوسان است جایگزین مدل قبلی یعنی “First-price-action” می‌شود.

ویتالیک بوترین، مؤسس شبکه اتریوم، معتقد است با این به روز رسانی بازار کار کارآمدتری ایجاد می‌شود روند پرداخت GAS برای مشتریان و نرم افزارهای غیرمتمرکز ساده‌تر خواهد بود. علاوه براین قرار است هزینه تراکنش‌ها در شبکه سوزانده شود تا با کاهش اتریوم در دسترس باعث تورم و افزایش قیمت آن شوند.

اکثر سرمایه گذاران و فعالان بازار معتقد هستند به روز رسانی جدید با نام EIP-1559 می‌تواند یک نشانه صعودی برای اتریوم باشد. اما برخی دیگر معتقدند این مدل جدید بر اساس تقاضای شبکه تنظیم می‌شود و اگر تقاضا برای شبکه اتریوم زیاد باشد، هزینه تراکنش شبکه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. شاید بیشتر از رقم فعلی. با این حال می‌توان از آن به عنوان یک کاتالیزور مثبت برای افزایش قیمت در ماه آینده نام برد.

کاهش میزان اتر ذخیره شده در صرافی‌ها

داده‌های اخیر Glassnode نشان می‌دهد که میزان اتر ذخیره شده در صرافی‌ها، حتی پس از سقوط ۴۰ درصدی قیمت اتر، در حال کاهش است. آمارها نشان می‌دهد که ذخایر اتر در کیف پول‌های داغ پلتفرم‌های ترید ارزهای دیجیتال، از ۱۳.۹ میلیون در اول ماه مه، به ۱۳.۱ میلیون در ۳۱ مه کاهش یافته است. این یعنی خروج ۵.۷۵ درصد ذخایر اتر از صرافی‌ها.

نمودار ذخیره اتریوم در صرافی ها

برداشت‌های مداوم اتریوم حاکی از آن است که تریدر ها یا می‌خواهند دارایی‌های اتریوم خود را در آینده با قیمت بیشتر مبادله کنند یا به فکر واریز آن‌ها به استخرهای دیفای و دریافت بهره با بازده ثابت هستند.

تغییرات تکنیکال در بازار

حداقل دو تحلیلگر مستقل و معتبر معتقدند که تحلیل‌های تکنیکال و سیگنال‌های موجود نشان دهنده افزایش قیمت اتریوم در آینده نزدیک هستند.

تحلیلگر اول با نام کاربری PostyXBT شناخته می‌شود و جزو تحلیلگران قدیمی بازار است. او معتقد است نمودار اتر وارد یک الگوی مثلث صعودی شده است. به طور کلی الگوی مثلث در طول یک اصلاح نزولی ظاهر می‌شود و می‌تواند نشانه‌ای از یک شکست به سمت قیمت‌های پایین‌تر باشد. با این وجود، این تحلیلگر با سابقه انتظار دارد قیمت در حالی که در مثلث به پیش می‌رود، خط حمایت خود را حفظ کند و در نهایت با حرکت صعودی از مثلث خارج شود.

تشکیل الگوی مثلث در نمودار اتریوم

The Crypto Cactus یکی دیگر از تحلیلگران مستقل بازار نیز معتقد است، اتریوم در بالای خط حمایت از روند صعودی میان مدت قرار دارد. در نمودار زیر می‌توانید این موضوع را مشاهده کنید. این تحلیلگر که مانند PostyXBT جزو تحلیلگران محتاط و محافظه کار بازار است، خاطرنشان کرد که معامله گران می‌توانند در نزدیکی خط مقاومت فعلی اتر (خط افقی نزدیک به ۲۵۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار) وارد موقعیت Long شوند.

احتمال حرکت صعودی اتریوم

با وجود این دیدگاه‌های مثبت و منفی، هنوز هم تصمیم گیری در مورد بازار نیاز به دقت فراوانی دارد. در حال حاضر می‌توان گفت همه منتظر تغییر بعدی بازار هستند تا تصمیم خود را نهایی کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۸۲ نظر

۵ ۸۲
۳ دلیل برای صعود احتمالی قیمت اتریوم در ماه آینده