Skip to content Skip to footer

تمام روش‌های ممکن کلاه‌برداری از کاربران نوبیتکس

در چند سال اخیر نه تنها زندگی مالی انسان‌ها که راهکارهای کلاه‌برداری مجرمان نیز تغییر کرده و به روز شده است و نوبیتکس از آغاز تا به امروز همیشه در تلاش بوده تا ترفندهای این افراد را شناسایی کرده و در خصوص آن‌ها اطلاع‌رسانی کند. در ادامه می‌توانید با انواع روش‌های کلاهبرداران در بازار ارزهای دیجیتال آشنا شده و خود را در برابر آن‌ها ایمن کنید.

کلاه‌برداری شماره یک؛ یک شغل پردرآمد تنها با باز کردن حساب نوبیتکس!

شاید در سایت‌های نیازمندی، کاریابی و یا گروه‌های تلگرامی و اینستاگرام با چنین آگهی‌هایی برخورد کرده باشید. مطابق این آگهی‌ها شما برای این کار تنها کافی است تا اطلاعات شخصی یا حساب کاربری نوبیتکس خود را در اختیار این افراد بگذارید. حتی از شما دعوت می‌کنند که در نوبیتکس حساب باز کنید و اطلاعات ورود به حسابتان را در اختیارشان قرار دهید. به اصطلاح حساب‌تان را “اجاره بدهید” و حقوق ثابت یا پورسانت دریافت کنید. آن‌ها ممکن است دریافت وام بدون بهره، سرمایه‌گذاری و کاریابی را بهانه کرده و یا حتی با اعتمادبه‌نفس خود را کارمند نوبیتکس معرفی کنند.

فراموش نکنید که همکاران ما در نوبیتکس به‌هیچ‌عنوان برای چنین مواردی با شما ارتباط برقرار نمی‌کنند، نوبیتکس هرگز از شما نام کاربری و پسورد حساب‌تان را درخواست نمی‌کند.

کلاه‌برداری شماره دو؛ فروش رمز ارز با کارمزد عالی!

در این روش برخلاف روش قبلی قربانی فردی از همه‌جا بی‌خبر و جویای کار نیست. بلکه جزو مشتریان تازه وارد نوبیتکس هستند که حساب کاربری دارند. ولی به دلیل نداشتن تجربه و یا عدم آشنایی با ترفندها پیشنهادهای کلاهبرداران را منطقی و پر سود تلقی می‌کنند.

کلاهبردار با بهانه‌های مختلف وارد معامله با قربانی می‌شود. او به کیف پول قربانی در نوبیتکس رمز ارز واریز کرده و کاربر در ازای دریافت کارمزدی وسوسه کننده به او ریال پرداخت می‌کند.

به‌طورکلی خریدوفروش ارز برای افراد ناشناس هرقدر سود ده، می‌تواند اهدافی مانند فرار مالیاتی، مخفی کردن گردش مالی و یا حتی پولشویی را در پشت پرده داشته باشد. کمک کردن به این افراد تحت هر شرایطی غیرقانونی است و متأسفانه دراین‌بین تنها پای کاربر احراز هویت شده وسط خواهد بود و مجرم شناخته خواهد شد. 

قبل از ورود به هر معامله‌ای ابتدا از تمییز بودن منبع پول اطمینان حاصل کنید.

کلاه‌برداری شماره سه؛ خرید رمز ارز برای افراد ناشناس

تنها کافی است تا فعالیتی در دنیای ارزهای دیجیتال داشته باشید و به مراتب از این پیام‌ها دریافت کنید. پیام‌هایی که از شما می‌خواهند در ازای واریز ریال به حسابتان برایشان رمزارز بخرید، و رمزارزها را به کیف پول خریدار واریز کنید. در این میان هم مقداری از پول را به عنوان کارمزد برای خودتان بردارید.

پولی که این فرد به حساب شما واریز می‌کند در اغلب مواقع پول تمیزی نیست و یا حتی می‌تواند دزدی از حساب بانکی یک قربانی دیگر باشد. پول دزدی را به شما واریز می کند، و بعد شما به صورت رمزارز برایش ارسال می‌کنید که دیگر قابل پیگیری نیست. هیچ اثری از حساب کاربری کلاهبردار وجود ندارد و این در حالی است که حساب کاربری شما احراز هویت شده و شما به‌عنوان قربانی، از سوی پلیس فتا مجرم شناخته خواهید شد.

برای مقابله با چنین کلاه‌برداری‌هایی چه کنیم؟

  • به‌هیچ‌وجه حساب کاربری نوبیتکس خود را در اختیار  دیگران قرار ندهید. افراد با در دست داشتن حساب کاربری شما، درست مانند اینکه شناسنامه شما را داشته باشند می‌توانند هر جرمی را به نام شما مرتکب شوند. 
  • مسئولیت تمامی تراکنش‌ها متوجه شخص شماست و بروز هرگونه مشکل گریبان شما را خواهد گرفت. 
  • از خریدوفروش رمز ارز برای افراد ناشناس اکیداً خودداری کنید.
  • در حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی خود نهایت دقت را به کار ببرید و اجازه ندهید تا کلاهبرداران از هویت واقعی و مجازی شما سوءاستفاده کنند. 
  • به دست آوردن چنین مبالغ وسوسه‌برانگیزی هرقدر هم ساده به دردسرش نمی‌ارزد. فراموش نکنید که سلام گرگ به‌هیچ‌عنوان بدون ‌طمع نیست. 
  • کلاهبرداران ممکن است از نقاب شرکتی سرمایه‌دار گرفته تا پولدار بی‌سوادی که دوست دارد بیت کوین داشته باشد و کار با اپلیکیشن را بلد نیست و حتی پدر بیچاره و نگرانی که می‌خواهد برای بچه‌اش در کشور غریب پول بفرستد را به چهره بزند. فریب داستان‌های متعدد و حتی سوزناک آن‌ها را نخورید. 
  • در میان قربانیان افراد باهوش بسیاری وجود دارد که هرگز در خیالشان نمی‌گنجید چنین مورد سوءاستفاده قرار بگیرند. وسوسه شدن و فریب خوردن ممکن است برای هرکسی رخ بدهد. پس محتاطانه عمل کنید.
  • روش‌های زیادی برای کسب درآمد در نوبیتکس وجود دارد و شما به‌طورقطع به چنین روش‌های مشکوک و خطرآفرینی نیاز نخواهید داشت. 

سخن آخر

 همان‌طور که گفتیم، تحولات و راهکارهای تازه مالی زندگی روزمره همه را تغییر داده است و به‌طورقطع کلاهبرداران از این قاعده خارج نیستند. آن‌ها بیکار نبوده و هم‌زمان با دگرگونی زندگی، روش‌های خودشان را تغییر داده و با فعالیت امروزه ما تطبیق داده‌اند. پس چه‌بهتر که نسبت به اتفاقات اطراف بی‌تفاوت نبوده و با کسب اطلاعات و تجربیات دیگران خودمان را دچار دردسرهای بزرگی نکنیم چرا که زمان، شخصیت و سرنوشت شما بیشتر از وعده‌های وسوسه کننده کلاهبرداران ارزش دارد.

فراموش نکنید که راه‌های زیادی برای کسب سود و درآمد وجود دارد ولی کمک به کلاهبرداران در رسیدن به اهدافشان به‌هیچ‌وجه یکی از این راه‌ها نیست. 

آیا این مطلب مفید بود؟ ۱ نظر

۵ ۱۷۴۵
تمام روش‌های ممکن کلاه‌برداری از کاربران نوبیتکس