تحلیل و سرمایه گذاری

کیف پول

رمزارز

لغت نامه

اخبار رمزارزها

ایپ کوین چیست و آینده ارز Ape Coin برای سرمایه گذاری چیست؟

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

ارز APE چیست یکی از سؤالات تکرارشونده این روزهای ارزهای دیجیتال است. یکی از جنجالی‌ترین پروژه‌های سال ۲۰۲۱ که توجه طرفداران ارزهای دیجیتال را تقریباً هر روز با یک خبر جدید به خود جلب می‌کرد، کلاب میمون‌های بی‌حوصله‌ Bored Ape Yacht Club  یا (BAYC)  بود. همین هیاهو کلکسیون بورد ایپ یات کلاب را به یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های توکن غیر مثلی یا NFT تبدیل کرده است که حامیان بسیار فعال و پویایی نیز دارد. در ادامه به اینکه ایپ کوین چیست و آینده ارز APE COIN چگونه می‌تواند باشد؛ خواهیم پرداخت.

ایپ کوین چیست ؛ با ارز ape coin بیشتر آشنا شوید

ارز ایپ کوین (ApeCoin) توکن حاکمیتی و کاربردی در اکوسیستم APE است. هدف از ایجاد ارز ایپ کوین توانمندسازی افراد جامعه ارز ایپ کوین است تا با رهبری آن‌ها این پروژه بتواند به یک لایه پروتکل غیرمتمرکز تبدیل شود و همچنین بتوان نوآوری‌های مختلفی را در این سازوکار خلق و پیاده‌سازی کرد.

APE چگونه کار می‌کند؟

APE توسط سازمان غیرمتمرکز ایپ کوین ApeCoin DAO اداره می‌شود و توسط بنیاد ایپ  APE Foundation پشتیبانی می‌شود.

ApeCoin DAO یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) برای همه دارندگان توکن APE است تا در تصمیمات حاکمیتی مربوط به این ارز شرکت کنند. از جمله تصمیماتی که افراد می‌توانند در تعیین آن‌ها نقش داشته باشند می‌توان به چگونگی تخصیص دارایی‌های صندوق اکوسیستم، ایجاد قوانین حاکمیتی، انتخاب پروژه‌ها، انتخاب شرکا و مشارکت‌ها و غیره اشاره کرد.

بنیاد APE ناظر قانونی DAO است و رشد و توسعه اکوسیستم APE را به شیوه‌ای منصفانه و فراگیر آسان می‌کند. در بنیاد APE یک شورای ویژه به نام هیئت یا Board وجود دارد. وظیفه این شورا تضمین اجرای دیدگاه‌های جامعه است. هیئت‌مدیره متشکل از ۵ عضو از جامعه فناوری و کریپتو است، از جمله الکسیس اوهانیان، بنیان‌گذار وبسایت Reddit. از آنجایی که با یک هیئت غیرمتمرکز مواجهیم، زمان خدمت اعضا اولیه این هیئت ۶ ماه است و پس از آن هولدرها یا دارندگان ارز APE اعضای جدید را به صورت سالانه با رأی‌گیری انتخاب می‌کنند.

ایپ کوین چیست

ایپ کوین چیست

اکوسیستم APE چیست؟

اکوسیستم APE متشکل از هولدرهای جامعه ApeCoin و همه محصولات و خدماتی است که از ارز APE استفاده می‌کنند.

یوگا لبز هم یک شرکت فعال در وب ۳.۰ (web3) است و شهرت خود را بیشتر به خاطر ایجاد Bored Ape Yacht Club به دست آورده است. این شرکت یک عضو انجمن در سازمان غیرمتمرکز مستقل ApeCoin خواهد بود و ارز APE را به عنوان توکن اصلی در پروژه‌های جدیدش پذیرفته است. پس از راه‌اندازی ApeCoin، دارندگان  کلاب میمون‌های بی‌حوصله‌ Bored Ape Yacht Club و توکن‌های NFT میوتنت ایپ یات کلاب  Mutant Ape Yacht Club حق دریافت ۱۵ درصدی از عرضه ایپ کوین را به دست آوردند. بنابراین ۱۵۰ میلیون توکن از مجموع ۱ میلیارد توکن موجود در اختیار آن‌ها قرار دارد.

بیایید به مجموعه‌های NFT که مربوط به اکوسیستم APE هستند نگاهی بیندازیم.

کلاب میمون‌های بی‌حوصله‌ Bored Ape Yacht Club یا (BAYC)

BAYC در آوریل ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد و اولین مجموعه NFT از اکوسیستم APE به شمار می‌رود. این مجموعه دارای ۱۰۰۰۰ میمون منحصربه‌فرد در بلاک چین اتریوم است. هر میمون(APE) ظاهر، سبک نادر منحصربه‌فرد خود را دارند.

کلاب میمون‌های جهش‌یافته Mutant Ape Yacht Club یا (MAYC)

MAYC در واقع مجموعه‌ای از توکن‌های NFT  است که تعداد آن‌ها حداکثر ۲۰۰۰۰ خواهد بود و به گفته سازندگان این مجموعه‌، این میمون‌ها نسخه‌های جهش‌یافته همان میمون‌های اصلی BAYC هستند.  اگر برایتان سؤال شده است خوب این به چه معنا است؟ پاسخ این است که سازندگان کلاب میمون‌های بی‌حوصله، بین کسانی که NFT مجموعه BAYC را نگهداری می‌کردند، یک ایردراپ انجام داد و این ایردراپ در شکل یک “سرم جهش‌یافته”بود. تعداد این سرم ها ۱۰۰۰۰ عدد بود و  سه سطح مختلف برای این سرم ها در نظر گرفته شده بود. دارندگان BAYC با سطوح مختلف سرمی که دریافت کردند، می‌توانستند انواع مختلفی از میمون‌های جهش‌یافته را ایجاد کنند و کمیابی صفات NFT خود را افزایش دهند. همچنین هر کدام از این سرم ها را تنها یک‌بار می‌توان مورد استفاده قرار داد.

علاوه بر این میمون‌های جهش‌یافته یا MAYC همچنین وسیله‌ای برای استقبال از اعضای جدید بیشتر در جامعه APE محسوب می‌شدند. به همین دلیل  ۱۰۰۰۰ میمون جهش‌یافته نیز برای فروش عمومی در آگوست ۲۰۲۱ پس از ایردراپ سرم جهش‌یافته مینت یا ایجاد شد.

ape coin چیست

ape coin چیست

بورد ایپ کنل کلاب یا BAKC

Bored Ape Kennel Club یا BAKC مجموعه‌ای از توکن‌های غیر مثلی سگ‌ها است که در دسترس تک‌تک اعضای BAYC قرار گرفته است. هر فرد به تعدادی که NFT بورد ایپ Bored Ape در اختیار داشته باشد می‌توانند یک NFT تصادفی کلاب داگ را به صورت رایگان و تنها با پرداخت هزینه گس شبکه به دست آورد یا آن‌طور که سازندگان این مجموعه NFT می‌گویند این توکن سگ‌های غیر مثلی را  به سرپرستی قبول کنند». تعداد این NFT ها نیز ۱۰۰۰۰ در نظر گرفته شده و هر کدام ویژگی‌ها و صفات کمیاب و مخصوص به خود را دارا هستند.

ارز Ape چیست ؛ با ایپ کوین آشنا شوید

ارز APE یک توکن با استاندارد ERC-20 بر روی بلاک چین اتریوم است و عرضه کل آن ۱ میلیارد توکن است. کنترل این ارز توسط جامعه آن صورت می‌پذیرد. ApeCoin DAO یک سازمان غیرمتمرکز است که به همه دارندگان یا هولدرهای ارز APE اجازه می‌دهد تا در مورد تصمیمات حاکمیتی مربوط به این توکن حق رأی داشته باشند. شما می‌توانید برای خرید ape coin به صرافی نوبیتکس مراجعه کنید.

علاوه بر این، APE توسط یوگا لبز (Yuga Labs) به عنوان توکن اصلی برای همه محصولات و خدمات جدید این شرکت پذیرفته‌شده است. یوگا لبز خالق مجموعه‌های محبوب توکن های غیر مثلی کلاب میمون‌های بی‌حوصله‌  Bored Ape Yacht Club یا (BAYC) است. البته این شرکت مالک دو پروژه محبوب NFT دیگر به نام‌های، CryptoPunks و Meebits نیز است.

کاربرد توکن‌های APE 

توکن ApeCoin علاوه بر نقش توکن حاکمیتی در ApeCoin DAO به هولدر یا دارندگان ارز APE اجازه می‌دهد تا به ویژگی‌های انحصاری اکوسیستم APE از جمله بازی‌ها، کالاها، رویدادها و خدمات دسترسی داشته باشند.

ایپ کوین بسیار برای وب ۳.۰ طراحی‌شده است و می‌تواند برای پرداخت‌ها در این بستر مورد استفاده قرار گیرد. به طور فنی همه فروشندگان در سراسر وب می‌توانند پذیرای ایپ کوین به عنوان یک راه پرداخت باشند.

APE همچنین ابزاری برای توسعه‌دهندگان شخص ثالث برای مشارکت در اکوسیستم APE است. آن‌ها می‌توانند این توکن را به عنوان جایزه یا مشوق در خدمات، بازی‌ها و سایر پروژه‌های خود بگنجانند. به عنوان مثال، ارز APE به عنوان جایزه و مشوق برای بازیکنان یک بازی موبایلی با امکان کسب درآمد به نام  Benji Bananas، در نظر گرفته شده است این بازی همچنین یک مجوز عضویت (“Benji Pass”) را معرفی کرده است  که این مجوز یک توکن NFT است و با استفاده از آن بازیکنان در هنگام انجام بخش های مختلف بازی، توکن های ویژه‌ای به دست می‌آورند که این توکن ها می‌توانند با ApeCoin تعویض شوند.

ایپ کوین همچنین قرار است در آینده نزدیک با متاورسِ آدرساید (Otherside) نیز ادغام شود بنابراین می‌توان انتظار داشت بسیاری از کارها و مأموریت‌ها در متاورس آدرساید نیز با کمک ایپ کوین صورت پذیرد.

آینده ارز ape coin

آینده ارز ape coin

پیش‌بینی آینده ارز ape coin

در بررسی پیش‌بینی‌های قیمت ارز APE به نظر می‌رسد که بسیاری از تحلیلگران معتقدند ایپ کوین تا انتهای سال ۲۰۲۲ به قیمت ۱۰ دلار می‌رسد. در برسی های بلند مدت به نظر می‌آید که اکثر تحلیل گران رشد قیمت این ارز تا ۵۰ دلار را در ۴ سال پیشرو محتمل می‌دانند.

سخن پایان؛ آینده ارز ape coin برای سرمایه‌گذاری

پذیرش یوگا لبز و استفاده از ایپ کوین به عنوان توکن اصلی ساختارش، انتظارات را بر این سوی برده است که در آینده کاربردهای بیشتری برای ارز ایپ کوین تعریف می‌شود. از جمله انتظارات جامعه ایپ کوین امکان سهام گذاری یا استیکینگ برای این ارز است تا درآمد غیرفعال برای هولدرهای این ارز به وجود آید. از دیگر انتظارات از ایپ کوین ورود پر قدرت به برنامه‌های مربوط به صنعت بازی و سرگرمی است و انتظار می‌رود سطح  همکاری‌ها با سایر شرکت‌هایی که در امور NFT  فعال هستند گسترش یابد.

با توجه به اینکه برخی از مجموعه‌های کلکسیونی این پروژه ارزش بسیار زیاد پیداکرده‌اند و از طرفی دیگر پروژه‌های در حال انجام یوگا لبز و میزان سرمایه‌ای که برای هر کدام جمع می‌کند، تمامی آن‌ها نشان‌دهنده  این موضوع است که در آینده نام APE Coin را در دنیای NFT و متاورس بیشتر خواهیم شنید.

آیا استخراج APE COIN ممکن است؟

ایپ کوین روی شبکه اتریوم راه‌اندازی شده و نمی‌توان آن را استخراج کرد.

کلاب میمون‌های بی‌حوصله‌ Bored Ape Yacht Club یا (BAYC) چیست؟

BAYC در آوریل ۲۰۲۱ راه اندازی شد و اولین مجموعه NFT از اکوسیستم APE به شمار می رود. این مجموعه دارای ۱۰۰۰۰ میمون منحصر به فرد در بلاک چین اتریوم است. هر میمون(APE) ظاهر، سبک نادر منحصر به فرد خود را دارند.

کلاب میمون های جهش یافته Mutant Ape Yacht Club یا (MAYC) چیست؟

MAYC در واقع مجموعه ای از توکن های NFT است که تعداد آنها حداکثر ۲۰۰۰۰ خواهد بود و به گفته سازندگان این مجموعه این میمون ها نسخه های جهش یافته همان میمون های اصلی BAYC هستند.

 

آیا این مطلب مفید بود؟ ۲ نظر

۵ ۲
ایپ کوین چیست و آینده ارز Ape Coin برای سرمایه گذاری چیست؟
مطالب مشابه