Skip to content Skip to footer
کاهش نرخ بودجه بیت کوین تا کمترین میزان خود از سپتامبر 2020 – صرافی ارز دیجیتال نوبیتکس

ورود شوکی بزرگ به بازار بیت کوین؛ نرخ بودجه بیت کوین به کمترین میزان خود در ۷ ماه گذشته رسید!

  به گزارش  Cointelegraphسقوط نرخ بودجه بیت کوین به کمترین مقدار خود در ۷ ماه گذشته بازار خرید فروش بیت کوین را به شدت تحت تاثیر قرار داده و شوک بزرگی را به آن وارد کرده‌است. Lex Moskovski تاجر و تحلیل‌گر معروف درباره سقوط نرخ بودجه بیت کوین به کمتر از ۵۲۰۰۰ دلار می‌گوید که” این موضوع نشان می‌دهد ترس به بازار باز گشته است”. پیش از تحلیل وضعیت بازار بیت کوین در چند ماه گذشته بهتر است در ابتدا با معنی واژه بودجه بیت کوین یا funding rate آشنا شویم.

Funding Rate  یا بودجه بیت کوین چیست؟

از فاندینگ ریت به عنوان نرخ بودجه نیز یاد می‌شود اما این عبارت، تعریف دقیقی از Funding   Rate نخواهد بود. در حقیقت فاندینگ ریت مقدار پولی است که تریدرها براساس اختلاف قیمت پیش آمده با یکدیگر مبادله می‎‌کنند. در چنین شرایطی هر چقدر تعداد خریداران بیشتر باشد میزان بودجه افزایش می‌یابد و هر چقدر تعداد مبادلات و خریداران کم‌تر شود نرخ بودجه نیز کاهش پیدا می‌کند. در حقیقت رسیدن نرخ بودجه بیت کوین به حداقل مقدار خود از سپتامبر سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که میزان مبادلات در بازار بیت کوین به کم‌ترین مقدار خود رسیده است و این موضوع برای کسانی که در این بازار سرمایه‌گذاری کرده‌اند بسیار نگران کننده است.

چه چیزی باعث افت شدید قیمت بیت کوین در ۷ ماه گذشته شده است؟

آمارها نشان می‌دهد که از سپتامبر ۲۰۲۰ قیمت بیت کوین در برابر دلار آمریکا در محدوده معاملات ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است. چنین آماری نشان می‌دهد که بسیاری از تریدرها تمایل زیادی به خرید بیت کوین داشته اند و چنین موضوعی انگیزه فروش بیت کویت را بسیار بالا برده است. در شرایطی که همه علاقه‌مند به فروش بیت کوین شوند به دلیل تقریبا یک طرفه شدن جهت بازار، خطر بسیار بزرگی بازار بیت کوین را مورد تهدید قرار خواهد داد.

طی روزهای ۱۷ و ۱۸ آپریل (۲۸ و ۲۹  فروردین) گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر کاهش قیمت بیت کوین به دلیل پایین آمدن نرخ هش شبکه بلاک چین مطرح شده است. در روز ۱۶ آپریل سیستم عظیم استخراج بیت کوین چینی در منطقه شین جیانگ به دلیل قطعی برق با وقفه‌هایی رو به رو شد که این وقفه‌ها باعث کاهش ناگهانی نرخ هش بیت کوین شد. این کاهش ناگهانی نگرانی زیادی را ایجاد کرده که آیا چنین اتفاقی جلوی تمایل افراد برای حضور و انجام مبادله در بازار بیت کوین را خواهد گرفت یا خیر؟

نمودار نوسانات نرخ بودجه بیت کوین در 15 دقیقه – صرافی نوبیتکس

در چه صورتی بیت کوین به شرایط ایده آل قبلی خود باز خواهد گشت؟

آمار و تحلیل‌ها نشان می‌دهد که اگر عوامل بنیادی و اساسی عامل افت قیمت بیت کوین نباشند و این مساله تنها به دلیل مسائل فنی به وجود آمده است شاهد رشد قیمت بیت کوین در بازارهای آتی خواهیم بود. اگر محدوده حمایت قیمت یعنی کم‌ترین مقدار قیمت بیت کوین از ۵۶۰۰۰ دلار پایین‌تر نیاید می‌توان به بازارهای آینده آن و تثبیت نرخ بودجه بیت کوین امیدوار شد. تنها باید صبر کنیم و شاهد تغییرات روند بازار به امید رشد و بالاتر رفتن نرخ بودجه بیت کوین باشیم.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۱۵۵ نظر

۵ ۱۵۵
ورود شوکی بزرگ به بازار بیت کوین؛ نرخ بودجه بیت کوین به کمترین میزان خود در ۷ ماه گذشته رسید!