Skip to content Skip to footer

آیا قیمت بیت کوین حباب است؟

به گفته مایکل وو، رئیس هیئت مدیره Amber Group، بیت کوین هنوز دارای نوسان است اما دیگر نمی‌توان گفت قیمت بیت کوین حباب است. بازگشت مجدد قیمت بیت کوین به بالای محدوده ۴۰ هزار دلار ممکن است این ارز دیجیتال را به بازار صعودی انفجاری خود برگرداند. با نوبیتکس همراه باشید تا علت حباب نبودن قیمت بیت کوین را بررسی کنیم.

به گزارش Coinetelegraph، از ۱۲ سال پیش که اولین ارز دیجیتال جهان عرضه شد تا به امروز بسیاری از نهادهای مالی سنتی معتقدند قیمت بیت کوین حباب است. اما مایکل وو، مدیرعامل شرکت خدمات مالی دارایی‌های دیجیتال Amber Group، اینطور فکر نمی‌کند.

چرا قیمت بیت کوین حباب نیست؟ تقاضای زیاد عامل رشد قیمت بیت کوین

Wu روز پنجشبه در مصاحبه‌ای با CNBC در پاسخ به سوالی در مورد حباب بودن قیمت بیت کوین گفت: «من فکر می‌کنم همیشه مردم در مقابل تغییرات جدید همینگونه رفتا می‌کنند» وی ادامه داد: «مردم [به هر تغییر جدیدی] در ابتدا با دید تردید و بدبینی نگاه می‌کنند. این موضوع بسیار طبیعی است زیرا آن‌ها باید وقت زیادی برای درک اتفاقی که افتاده است صرف کنند و مطمئن شوند که آیا این دارایی جدید پایدار است؟»

مایکل وو در ادامه به دلایلی که باعث می‌شود قیمت بیت کوین حباب نباشد اشاره کرد: «در مراحل اولیه، به دلیل بدبینی که وجود دارد، نوسانات زیادی در قیمت دیده می‌شود. با این حال، من فکر نمی‌کنم که شما دیگر بتوانید قیمت بیت کوین را غیر واقعی و حباب بدانید، زیرا همانطور که قبلاً اشاره کردم، شما شاهد ورود این همه مؤسسات مالی، این همه میلیاردر و این همه شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگ هستید که همه آن‌ها در حال خرید بیت کوین هستند در حالی که تنها ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد.»

بیت کوین جایگزین طلا خواهد شد

به این ترتیب ورود بازیگران بزرگ به صحنه ارزهای دیجیتال، دلیل اصلی است که نشان می‌دهد قیمت بیت کوین کاملاً واقعی است و باید انتظار رشد بیشتری از آن داشته باشیم. میکرواستراتژی در سال ۲۰۲۰ مجموعاً بیش از ۱ میلیارد دلار به بیت کوین اختصاص داده است. گری اسکیل بیش از ۳۰ میلیارد ارز دیجیتال ذخیره کرده است. MassMutual و Square نیز به ترتیب ۱۰۰ و ۵۰ میلیون دلار در طی روزهای اخیر وارد بازار کرده‌اند.

مایکل وو توضیح می‌دهد که دلیل افزایش قیمت بیت کوین با محدودیت عرضه و علاقه شدید سرمایه گذاران بزرگ به دارایی‌های دیجیتال، مرتبط است. وی افزود: «نوسان قیمت وجود خواهد داشت، احتمال اصلاح کوتاه مدت قیمت بیت کوین نیز بعید نیست. حتی ممکن است بعضی اوقات این اصلاحات قیمت شدید باشد اما در هر صورت بازهم فکر می‌کنم مرحله‌ای که به قیمت بیت کوین حباب گفته می‌شد را پشت سر گذاشته‌ایم»

وی همچنین در باره بیت کوین و پذیرفتن نقش جدید به عنوان حافظ ارزش پول و چیزی مشابه طلا اظهار نظر جالبی کرده است. با توجه به این که بیت کوین در سال‌های گذشته رشد قیمتی بسیار بیشتری از طلا داشته است، Wu معتقد است: «در بدترین حالت، بیت کوین هنوز شکل بهتری از سرمایه گذاری نسبت به طلا است.»

پذیرفته شدن بیت کوین توسط نهادی‌ها و شناخته شدن به عنوان یک دارایی مناسب برای حفظ ارزش پول، باعث شده بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال حتی مورد توجه دولت‌ها نیز قرار بگیرد. ورود بانک‌های بزرگ مانند JP Morgan و Citibank نیز از دیگر نشانه‌هایی هستند که به ما ثابت می‌کنند ارزش بیت کوین بسیار بیشتر از چیزی است که در حال حاضر روی نمودارها می‌بینیم.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۱۳۱ نظر

۵ ۱۳۱
آیا قیمت بیت کوین حباب است؟