بیت کوین بعد از رسیدن به سقف قیمتی در محدوده 19،500 دلار با یک اصلاح بسیار جدی روبرو شد. رمز ارز پیشرو بازار، به خوبی از پس این اصلاح بر آمده است و در حال حاضر تقریباً با قیمت 18000 دلار معامله می‌شود. این موضوع رشد حدود 5 درصدی را بعد از سقوط به حدود قیمت 16200 دلار را نشان می‌دهد.

به گزارش newsbtc، با این که بیت کوین در طی مدت زمان کوتاهی با افت 3000 دلاری رو به رو شد ولی در حال بازگشت و اصلاح به قیمت‌های بیشتر است.

اصلاح 3000 دلاری بیت کوین برای بسیاری از افراد قابل پیش بینی نبود و باعث ایجاد جو منفی در بین بعضی از افراد شد، زیرا، تا همین چند روز پیش، بسیاری از تحلیلگران با استناد به تحلیل فنی و بنیادین مناسب بیت کوین، انتظار داشتند بیت کوین همچنان با ادامه روند صعودی خود رکورد قیمتی جدیدی را ثبت کند.

شاید در نگاه اول، این سقوط قیمتی کمی ترسناک برسد اما در واقعیت، این اصلاح نشانه مثبتی از آغاز یک روند مثبت قوی در بیت کوین است. بیت کوین با حمایت بسیار مهمی رو به رو شده است و توانسته به بازی برگردد. بعد از پولبک بیت کوین، خرید آنلاین ارز دیجیتال همچنان با قدرت ادامه دارد.

بیت کوین با وجود سقوط قیمتی، کندل صعودی شکل داده است

اصلاح شدید 3000 دلاری بیت کوین در سطح حمایت مهم 16200 دلار متوقف و بازگشت داده شد. این موضوع از نظر تکنیکال اهمیت بسیار زیادی دارد. قیمت بیت کوین در حال حاضر به بیش از 18 هزار دلار نیز رسیده است که می تواند نشان دهنده حمایت بازار از خود باشد.

نمودار مقایسه اصلاح سال 2020 با سال 2017 بیت کوین

نمودار بالا، که توسط یک تریدر معروف پس از افت قیمت به اشتراک گذاشته شده است، اهمیت سطح قیمت 16.200 دلار را در جهش صعودی بیت کوین در اواخر سال 2017 نشان می‌دهد. در آن زمان بیت کوین پس از اصلاح 40 درصدی خود تا قیمت 16.200 دلار رشد کرد اما نتوانست به مسیر خود ادامه بدهد.

وجود این حمایت در نمودار هفتگی بیت کوین، بیانگر ادامه روند رو‌به‌رشد بیت‌کوین است. در حال حاضر اگر بیت کوین بتواند در طی چند روز آینده قیمت بالاتر از 16200 دلار را حفظ کند، این حمایت تثبیت خواهد شد.

احتمال سقوط مجدد بیت کوین

با اینکه بیت کوین در حال حاضر توانسته بعد از سقوط 3000 دلاری حدود 2000 دلار رشد کند، با این حال، احتمال سقوط مجدد آن وجود دارد.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، در اظهارنظر اخیر خود عنوان کرد که نهنگ‌ها بیش از حد معمول بیت کوین وارد صرافی‌ها کرده‌اند. او توضیح داد:

 

«نهنگ‌ها در حال واریز بیت کوین به صرافی‌ها هستند. در کوتاه‌مدت، انتظار دارم شاهد افت قیمت باشیم. میانگین جریان ورودی به صرافی‌ها، طی ۲۴ ساعت یا همان هر ۱۴۴ بلاک، به ۲ بیت کوین رسیده است. به نظرم، در منطقه حساس و خطرناکی هستیم. هنگامی‌که فعالیت نهنگ‌ها در صرافی‌ها زیاد می‌شود، قیمت ممکن است در لبه‌های کانال نوسان کند یا با سقوط همراه شود.»

اگر فروش بیت کوین توسط سرمایه گذارها ادامه داشته باشد ممکن است شاهد افزایش فشار فروش و در نهایت سقوط دیگری برای بیت کوین باشیم.