تحلیل و سرمایه گذاری

کیف پول

رمزارز

لغت نامه

اخبار رمزارزها

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی با بهترین کیف پول‌های بازار

مبتدی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اگر از علاقه‌مندان به حوزه ارز دیجیتال هستید، قطعاً تاکنون نام والت یا همان کیف پول ارزهای دیجیتال را شنیده‌اید. ارزهای دیجیتال نیز مانند پول‌های  سنتی، نیاز به نگهداری و مراقبت دارند. در اصل نه‌ تنها برای نگه‌داری از انواع ارز دیجیتال بلکه برای استفاده از هر رمز ارز ، به یک کیف پول دیجیتال نیاز دارید. شما با داشتن یک والت یا همان کیف پول رمزنگاری‌شده، می‌توانید اقدامات لازم برای ارسال و دریافت رمز ارزها را انجام دهید.

در ادامه مقاله به بررسی اهمیت استفاده از کیف پول ارز دیجیتال و همچنین بررسی مدل‌های متفاوت آن خواهیم پرداخت. اگر می‌خواهید با بهترین کیف پول‌های رمزنگاری‌ شده آشنا شوید و یا قصد انتخاب یکی از آن‌ها را دارید، در این مقاله به پاسختان خواهید رسید.

چرا باید از کیف پول ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله توضیح دادیم، انجام اموری اعم از دریافت و ارسال انواع رمزارز ، مستلزم وجود یک کیف پول ارز دیجیتال است. زمانی که شما قصد ورود و انجام فعالیت در انواع صرافی آنلاین مانند نوبیتکس را داشته باشید، باید برای تهیه یک کیف پول ارز دیجیتال برنامه‌ریزی کنید.

کیف پول ارز دیجیتال چطور کار می‌کند؟

کیف پول ارز دیجیتال می‌تواند به شکل برنامه‌ای نرم‌افزاری و یا سخت‌افزاری باشد که فضای لازم برای مدیریت ارزهای دیجیتال، خرید و فروش بیت کوین و دیگر ارزها را برای کاربران فراهم می‌سازد. روش کار کیف پول‌های رمز ارزها با ذخیره کلیدهای خصوصی و عمومی تراکنش‌ها انجام می‌شود. در حقیقت هر کاربر یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دارد. برای نقل و انتقال انواع رمز ارز، کاربر بایستی از طریق کلید خصوصی اقدام به تایید معامله کند. پس از تایید معامله ، امکان انجام معامله وجود دارد.

چطور بهترین کیف پول دیجیتالی را تهیه کنیم؟

به یاد داشته باشید که انتخاب بهترین کیف پول دیجیتالی، مستلزم شناخت کامل و آگاه بودن از اطلاعات انواع کیف پول است. مهم‌ترین موردی که تفاوت میان کیف پول‌های دیجیتالی را ایجاد می‌کند، نحوه ذخیره‌سازی و همچنین روش‌های مختلف دسترسی به انواع ارز دیجیتال است. از این ‌رو در این بخش از مقاله به بررسی مدل‌های مختلف کیف پول دیجیتالی خواهیم پرداخت.

بررسی انواع کیف پول دیجیتال و معرفی بهترین آن‌ها

به‌صورت کلی کیف پول‌های دیجیتال به سه دسته‌ی اصلی تقسیم می‌شوند:

 •  کیف پول‌های نرم‌افزاری

از این دسته کیف پول‌ها می‌توانید آنلاین و در دسکتاپ و موبایل استفاده کنید. درصورتی‌که قصد دارید از کیف پول‌های دیجیتال نرم‌افزاری در کامپیوتر خود استفاده کنید، باید آن‌ها را دانلود و در سیستم تان نصب کنید. توجه داشته باشید که این کیف پول‌ها تنها روی سیستمی اجرا می‌شوند که در آن دانلود شده‌اند. امنیت این دسته از کیف پول‌ها بسیار بالاست. تنها نقطه ضعفی که برای کیف پول‌های نرم‌افزاری دسکتاپ می‌توان در نظر گرفت، احتمال از دست دادن سرمایه‌هایتان، در صورت ایجاد خطرات مختلف مانند ویروسی شدن یا هک شدن کامپیوتر است. کیف پول‌های آنلاین و موبایل نیز در این دسته از کیف پول‌ها قرار دارند. امنیت این دسته از کیف پول‌ها نسبتاً کمتر است زیرا کلیدهای خصوصی ذخیره‌شده توسط کیف پول، در معرض دسترس هکرها هستند.

در ادامه چند مورد از بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری را مشاهده می‌کنید:

 1. کیف پول Exodus
 2. کیف پول موبایل Mycelium
 3. کیف پول موبایل Green Adrdress
 4. کیف پول Blockchain
 • کیف پول‌های سخت‌افزاری

ازآنجایی‌که ذخیره اطلاعات در کیف پول‌های سخت‌افزاری به شکل آنلاین نیست، می‌توان گفت امنیت این دسته از کیف پول‌ها بسیار بیشتر است. کلیدهای خصوصی که به‌واسطه کیف پول‌ها تهیه می‌شوند، مهم‌ترین ابزار برای جابجایی ارزهای دیجیتال است. به‌صورت مثال در فرآیند خرید تتر، کلید خصوصی کیف پول است که وظیفه جابجایی امن و وارد کردن تتر به کیف پول شما را دارد. حال در نظر داشته باشید که اگر این کلیدهای خصوصی، در یک بستر سخت‌افزاری نگه‌داری شوند، میزان امنیت چقدر بیشتر می‌شود! مهم‌ترین مزیت کیف پول‌های سخت‌افزاری نسبت به نمونه‌های نرم‌افزاری دقیقا امنیت بالای این کیف پول‌ها است.

نام چند مورد از بهترین کیف پول‌های سخت‌افزاری را مشاهده می‌کنید:

 1. CoolWallet
 2. Ledger Nano S
 3. TREZOR
 4. KeepKey
 5. Ballet Hardware Wallet
 • کیف پول‌های دیجیتالی کاغذی

کیف پول‌های کاغذی دارای دو کلید هستند که اصطلاحاً به آن‌ها رشته کلید نیز گفته می‌شود. آدرس کیف پول و کلید خصوصی، این دو رشته کلیدی را تشکیل می‌دهد. برای استفاده از کیف پول‌های کاغذی مانند دیگر کیف پول‌ها، باید از کلید خصوصی استفاده کنید. درصورتی‌که قصد ارسال ارزهای موجود در کیف پول کاغذی را داشته باشید، باید آن‌ها را در یک کیف پول نرم‌افزاری فراخوان کنید. توجه داشته باشید که برای هر ارز دیجیتال، باید به دنبال کیف پول اختصاصی آن باشید. به‌طور مثال برای خرید بیت کوین کش، نیاز به کیف پول اختصاصی این کوین دارید.

انتخاب بهترین کیف پول دیجیتال با تحقیقات کامل، مهم‌ترین توصیه!

در این مقاله به بررسی انواع کیف پول دیجیتال و تعدادی از بهترین آن‌ها پرداختیم. با این حال، اگر در مرحله انتخاب یک کیف پول دیجیتال خوب هستید، پیشنهاد می‌کنیم به هیچ عنوان عجله نکنید و بعد از انجام تحقیقات کامل، کیف پول مدنظر را انتخاب کنید.

انتخاب یک کیف پول خوب، مهم‌ترین مسئله در امنیت و نگهداری انواع ارز دیجیتال است که باید تا جای امکان آن را جدی بگیرید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم درصورتی ‌که در ابتدای راه ورود به جامعه ارزهای دیجیتال هستید، به صفحه اصلی نوبیتکس مراجعه کنید. نوبیتکس، معتبرترین صرافی آنلاین ایرانی امکان خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتالی را فراهم کرده است.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۲۸۰ نظر

۴ ۲۸۰
کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ آشنایی با بهترین کیف پول‌های بازار
مطالب مشابه