Skip to content Skip to footer
پیش بینی قیمت اتریوم

آیا قیمت اتریوم در آینده‌ای نزدیک به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید؟

اتریوم در سال جدید بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و بعد از رشد سرسام آور بیت کوین توانست حتی درصد رشد بیشتری از پادشاه ارزهای دیجیتال ثبت کند. حالا FundStrat در گزارش جدید خود مدعی شده است که سلطنت بازار ارزهای دیجیتال به تدریج در حال منتقل شدن به اتریوم است و انتظار دارد تا در سال جدید قیمت اتریوم به ۱۰ هزار دلار برسد. در ادامه همراه صرافی آنلاین نوبیتکس باشید تا به بررسی این ادعا بپردازیم.

به گزارش CoinDesk، اتر دومین ارز دیجیتال بزرگ بر اساس اندازه بازار است. اتریوم به تازگی توانسته بالاترین سقف قیمتی خود تا به امروز را ثبت کند. در حال حاضر (شنبه ۱۱ اردیبهشت) قیمت اتریوم از ۲۸۰۰ دلار نیز عبور کرده است. بعد از عبور تاریخی از مرز ۲۷۰۰ دلار در روز پنج شنبه (۹ اردیبهشت) یک شرکت تحقیقاتی معتبر به نام FundStrat مدعی شد که اتریوم می‌توانید با افزایش قیمت بیش از سه برابری به بالاتر از ۱۰ هزار دلار برسد.

در حالی که روند یک ماه گذشته اتریوم رشد ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد، بیت کوین حدود ۲ درصد افت قیمت داشته است. در همین زمان، FundStrat اعلام کرده است که اتریوم به زودی می‌تواند حجم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد. در نوشته تحقیقاتی که این شرکت در روز پنج شنبه منتشر کرد، وضعیت اتریوم در مقابل بیت کوین از آوریل ۲۰۲۰ (فروردین و اردیبهشت ۹۹) تا به امروز تحت نظر گرفته شده است. بررسی فعالیت‌های بازار در طی یک سال گذشته نشان دهنده پیشرفت قابل توجه اتریوم و افزایش وزن آن در تقابل با بیت کوین است.

چه دلایلی برای ادامه رشد اتریوم وجود دارد؟

با بررسی مقاله تحقیقی FundStrat با دلایل زیادی برای رشد اتریوم در سال آینده رو به رو می‌شویم. ما در این جا خلاصه‌ای از مهم‌ترین نکات این مقاله تحقیقی را که می‌تواند به تریدرها در تصمیم گیری کمک کند جمع آوری کرده‌ایم:

مقایسه بازار بیت کوین و اتریوم
  1. مارکت کپ اتریوم در طی هفته‌های گذشته به حدود ۳۰ درصد اندازه بازار بیت کوین رسیده است. در چرخه قبلی بازار اتریوم توانسته بود این سطح را بشکند و به ۸۰ درصد ارزش بیت کوین برسد.
حجم پول ذخیره شده در دیفای
  1. بازار ارزهای دیجیتال در حال شیفت شدن از بیت کوین به سمت اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال پرکاربرد مانند دیفای است.
  2. FundStrat بازار اتریوم را کماکان صعودی و گاوی می‌داند زیرا برنامه‌های جدید مالی که در شبکه اتریوم در حال توسعه هستند، در مقایسه با سال گذشته رشد چشمگیری داشته‌اند. این به معنای جذب سرمایه بیشتر و افزایش قیمت اتریوم خواهد بود.
  3. وجود این برنامه‌های جدید باعث افزایش حدود سه برابری هزینه شبکه اتریوم در مقایسه با شبکه بیت کوین می‌شوند که معادل افزایش ۳ برابری ارزش بازار اتریوم خواهد بود.
مقایسه هزینه شبکه اتریوم و بیت کوین
  1. از نظر حسابداری اگر اتریوم را مانند یک شرکت تصور کنیم، افزایش هزینه تراکنش در شبکه به معنای کسب در آمد بیشتر برای اتریوم خواهد بود. این درآمد اضافه که به صورت اتر به دست می آید از درون شبکه جمع آوری خواهد شد. در نتیجه آن تورمی ایجاد خواهد شد که حاصل کاهش اتر در دسترس و افزایش تقاضا برای استفاده از برنامه های مالی درون شبکه است. این اتفاق افزایش قیمت اتر را به دنبال دارد.

FundStrat علاوه بر پیش بینی قیمت ۱۰ هزار دلاری برای اتریوم، پیش بینی می‌کند که در طی سال آینده قیمت بیت کوین نیز به ۱۰۰ هزار دلار برسد و ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۵ تریلیون دلار عبور کند. حال باید منتظر ماند و دید که این پیش بینی‌ها تا چه اندازه درست از آب در خواهند آمد.  

آیا این مطلب مفید بود؟ ۳۱۲ نظر

۵ ۳۱۲
آیا قیمت اتریوم در آینده‌ای نزدیک به ۱۰ هزار دلار خواهد رسید؟
نمایش نظراتبستن نظرات

نظر بگذارید