Skip to content Skip to footer

افت قیمت آلتکوین ها با نزدیک شدن بیت کوین به سقف ۵۰ هزار دلار

در طی چند روز گذشته بیت کوین بار دیگر رکورد قیمت تاریخی خود را شکست و به حوالی ۵۰ هزار دلار رسید. همزمان با این رشد قیمتی بازار آلتکوین ها سقوط کرد و دچار افت قیمتی شد. با نوبیتکس همراه باشید تا دلایل این موضوع را بررسی کنیم.

به گزارش کوین تلگراف، در روز ۱۴ فوریه ۲۰۲۱ (۲۶ بهمن ۹۹) پس از رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۴۹ هزار دلار، قیمت آلت کوین‌ها به شدت افت کرد. سقوط بازار آلت کوین‌ها یک اتفاق قابل توجه بود؛ زیرا معمولاً در هنگام رشد قیمت بیت کوین، شاهد اصلاح بازار آلت کوین‌ها نیستیم.

چرا آلت کوین‌ها دچار افت قیمت شدند؟

به طور کلی دو دلیل اصلی برای عقب نشینی بازار altcoin ها در هنگام قدرت نمایی بیت کوین وجود دارد:

اول، زمانی که بیت کوین به یک رکورد قیمتی جدید دست پیدا کرد، اکثر حجم بازار رمز ارزها را بلعید. طبیعی است که در این شرایط بازار به سمت پادشاه ارزهای دیجیتال تمایل بیشتری پیدا کند و شاهد عقب نشینی آلت کوین‌ها باشیم.

دوم، سقوط شدید قیمت اتریوم به عنوان رهبر حرکت بازار آلت کوین‌ها در برابر بیت کوین که منجر به سقوط بازار آلت کوین‌ها شد.

علاوه براین، عدم اطمینان در مورد بیت کوین که با سطح مقاومت سنگین ۵۰ هزار دلار رو به رو شده بود نیز به همراه دو عامل قبلی فشار فروش بر بازار آلت کوین‌ها را تقویت کرد. نزدیک شدن قیمت بیت کوین به ۵۰ هزار دلار یک اتفاق قابل پیش بینی بود؛ اما اینکه چه زمانی بیت کوین می‌تواند موفق به شکست این مقاومت شود مسئله مهمی است که چرخه قیمت کوتاه مدت بازار ارزهای دیجیتال را تعیین می‌کند.

به نظر می‌رسد بیت کوین در این محدوده قیمتی وارد حالت جمود یا Consolidation خواهد شد. این به معنای نوسان قیمت در محدوده سقف و کف است و به نظر نمی‌رسد قیمت‌ها بتوانند برای مدتی از سقف یا کف عبور کنند. در صورتی که بیت کوین در زیر محدوده ۵۰ هزار دلار وارد حالت جمود شود، از لحاظ تئوریک این روند به نفع آلت کوین‌ها خواهد بود.

در طی روند صعودی بیت کوین، هر زمان که بیت کوین وارد Consolidation شده است، آلت کوین‌ها با افزایش قیمت رو به رو شده‌اند. اما زمانی که بیت کوین وارد رالی صعودی یا عقب نشینی قیمتی سریع می‌شود، آلت کوین‌ها اغلب افت قیمت زیادی را تجربه می‌کنند.

بازار صعودی بیت کوین، به نفع آلت کوین‌ها است

در حال حاضر بیت کوین ساختار صعودی خود را حفظ کرده است، که می‌تواند برخی از فشارهای فروش بر روی بازار Altcoin را در آینده کاهش دهد.

اسکات ملکر تریدر معروف و تحلیلگر ارزهای دیجیتال معتقد است بیت کوین همچنان در حال پشت سر گذاشتن پرچم‌های گاوی متعدد است. پرچم گاوی یا Bull flag در بازار ارزهای دیجیتال، وضعیتی را نشان می‌دهد که یک ارزدیجیتال بعد از یک دوره جمود دوباره به صعود خود ادامه می‌دهد. این وضعیت منجر به یک رشد پله‌ای می‌شود که در برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت.

تازمانی که بیت کوین در محدوده حمایتی ۴۸ هزار دلار قرار داشته باشد احتمال صعود به قیمت‌های بالاتر تقویت می‌شود. اگر بیت کوین بتواند سقف قیمتی خود را بشکند، احتمالاً بعد از یک افت اولیه در اثر ضربه رالی سریع بیت کوین، مجدد شاهد رشد بازار آلت کوین‌ها خواهیم بود.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۴۲ نظر

۵ ۴۲
افت قیمت آلتکوین ها با نزدیک شدن بیت کوین به سقف ۵۰ هزار دلار