به دنبال حرکت صعودی بیت کوین، قیمت اتر نیز به بیش از 460 دلار (آبان 99) افزایش یافته است. در چنین شرایطی، معامله گران ادامه روند صعودی اتریوم و عبور آن از سقف 500 دلار را پیش‌بینی می‌کنند. به گزارش کوین تلگراف، در 17 آبان 99، همزمان با بازگشت بیت کوین از قیمت 15900 به 15500 دلار، قیمت اتر (ETH) نیز به بالاتر از 460 دلار رسیده است. با توجه به حرکت قدرتمند اتریوم در حال حاضر، معامله گران پیش‌بینی می‌کنند رالی دومین رمز ارز باارزش بازار ادامه داشته باشد.

3 دلیل احتمالی وجود دارد که نشان‌گر ادامه روند صعودی اتر در هفته‌های آینده است. شرایط تکنیکال قوی برای صعود در بلندمدت، آمارهای امیدوارکننده درون شبکه اتریوم و راه‌اندازی Ethereum 2.0 دلایلی هستند که خبر از صعود اتریوم در هفته‌های آینده می‌دهند. در ادامه با بازار ارز دیجیتال نوبیتکس همراه باشید تا به بررسی این فاکتور های رشد بپردازیم.

نمودار بلندمدت اتریوم

1.شرایط تکنیکال قوی برای صعود در بلندمدت

آنالیز تکنیکال اتریوم در بلندمدت نشان‌دهنده روند صعودی این ارز دیجیتال است. در اوایل مهرماه، یکی از معروف‌ترین تریدر های دنیای ارز دیجیتال به نام «Crypto Capo» در آنالیز نمودار هفتگی اتریوم دو سناریو را برای این ارز دیجیتال محبوب پیش‌بینی کرده بود. سناریو نزولی شامل پیش‌بینی کاهش قیمت اتریوم به کمتر از 360 دلار و افت شدید آن می‌شد. در مقابل در سناریوی صعودی، پیش‌بینی‌شده بود که بعد از کف سازی در محدوده 360 دلار، احتمال افزایش قیمت اتریوم تا 800 دلار نیز وجود خواهد داشت.

این تحلیلگر ارزهای دیجیتال با اشاره به حمایت در محدوده 360 دلاری گفته بود: «اگر این حمایت حفظ شود، باید در چند آینده منتظر قیمت 815 دلاری باشیم.» از زمان ارائه این پیش‌بینی، اتر در دو ماه گذشته توانسته با موفقیت در محدوده 360 دلار حمایت شود. در حال حاضر نیز در حال عبور از سطح مقاومت 450 دلاری است که در طول سال 2020 به‌عنوان یک سقف مقاومتی قدرتمند باقی‌مانده بود.

علاوه بر این، داده‌های Skew نشان می‌دهد که حجم معاملات 24 ساعته برای اتر از اواخر اکتبر به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که تریدر ها سقف 450 دلاری را هدف گرفته‌اند و تلاش می‌کنند یا در این قیمت یک سطح حمایتی سنگین ایجاد کنند یا با عبور از آن به سمت قیمت‌های بالاتر حرکت نمایند.

2.تعداد دارندگان اتریوم که در سود هستند کمتر از بیت کوین است

طبق داده‌های دریافت شده از سایت IntoTheBlock، هفتاد و پنج درصد از آدرس‌های اتریوم در حال حاضر در سود قرار دارند. این درحالی که 98 درصد از آدرس‌های بیت کوین به سود رسیده‌اند.

سرمایه‌گذاران معمولاً زمانی که با سود زیادی روبه‌رو می‌شوند، تمایل بیشتری به فروش و ذخیره سود دارند. به همین دلیل، پایین‌تر بودن تعداد افرادی که در سود قرار دارند، آماری است که نشان می‌دهد اتریوم همچنان پتانسیل رشد بیشتر را دارد و هنوز هم فرصت خرید اتریوم و ورود به آن برای سایر سرمایه‌گذاران باقی است.

افزایش حجم معاملات روزانه اتریوم

3. عرضه ETH 2.0 دلیل دیگری برای صعودی بودن بازار اتریوم است

طبق برنامه اعلام‌شده، اتریوم 2.0 در اول دسامبر (11 آذر) راه‌اندازی خواهد شد. بعضی از تحلیلگران معتقد هستند که راه‌اندازی نسخه جدید باعث کاهش عرضه در بازار اتریوم خواهد شد.

بر اساس سیستم استیکینگ (staking) در ETH 2.0، کاربران می‌توانند 32 اتر سرمایه‌گذاری کنند و در عوض 15 درصد سود برای سهام خود دریافت نمایند. فرایند استکینگ به معنای ذخیره اتر در قراردادهای ETH 2.0 است. در طول دوره سرمایه‌گذاری، کاربران نمی‌توانند از اتریوم خود استفاده کنند یا آن را به آدرس دیگری منتقل کنند. ازآنجایی‌که این سیستم سرمایه‌گذاری امکان کسب سود با ریسک کم را ایجاد می‌کند، می‌تواند با جلب نظر کاربران بیشتر، باعث کاهش اتریوم در گردش و تعداد معاملات روزانه شود.

با حرکت کاربران به سمت ذخیره دارایی‌های خود در سیستم استکینگ، اتریوم کمتری در دسترس خواهد بود. با کاهش عرضه در مقابل تقاضا، می‌توان انتظار داشت که قیمت اتریوم در سطحی بالاتر از 450 دلار حفظ شود.