Skip to content Skip to footer

آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تتر

تتر به عنوان یک استیبل کوین توانسته جایگاه خوبی را در میان ارزهای دیجیتال به خود اختصاص دهد. قبلا گمان می شد که تتر نیز مانند سایر ارزها صرفا برای تبادلات مالی به کار می رود. اما گذشت زمان نشان داده است که استفاده از تتر کاربردهای بسیار بیشتری دارد. در این مقاله به طور کامل به بررسی نحوه خرید و فروش تتر و کاربردهای این استیبل کوین می پردازیم. در ادامه همراه نوبیتکس باشید.

تتر چیست؟  ارزی که قیمت ثابتی دارد

تتر را می توان مطمئن ترین و با ثبات ترین ارز دنیای کریپتوکارنسی دانست. ارز تتر توسط شرکت Tether Limited به بازار عرضه شده است. هر تتر تقریبا معادل با یک دلار آمریکا است. به دلیل قیمت تقریبا ثابت، تتر را باید جز استیبل کوین ها به حساب آورد. در سال های اخیر تتر کمک کرده است که خرید و فروش ارز دیجیتال بدون واسطه و با ریسک کمتری انجام شود.

تترهای هر پلتفرم متفاوت از دیگر پلتفرم ها است

تتر ابتدا بر روی پلتفرم بیت کوین عرضه شد. اما با گذشت زمان، تتر بر روی سایر پلتفرم ها مانند اتریوم، ترون و ایاس هم فعال شده است. مهم ترین نکته ای که درباره پلتفرم ها باید بدانیم، محدودیت نقل و انتقالات است. به بیان ساده تر نمی توان تتر های خریداری شده در یک پلتفرم را به پلتفرم دیگری منتقل کرد. برای مثال کسانی که تتر اتریوم تهیه می کنند تنها می توانند در پلتفرم اتریوم اقدام به خرید و فروش تتر کنند. این نکته خصوصا هنگام انتخاب کیف پول بسیار مهم است.

تتر چه جایگاهی در بازار رمزارزها دارد؟

ارزش ثابت تتر به کاربران کمک می کند در جایی که به ارز فیات دسترسی نداریم از تتر استفاده کنیم. همچنین بسیاری از صرافی های دیجیتال از قابلیت استیبل بودن تتر استفاده کرده و مبادله بسیاری از رمزارزها را با کمک تتر انجام می دهند. همچنین در مواقعی که قیمت رمزارزهای بزرگ بازار مثل بیت کوین یا اتریوم دچار نوسانات شدید می شوند، می توان با کمک تتر ارزش دارایی خود را حفظ کرد. به طور کلی می توان ۳ مزیت عمده تتر را به شکل زیر بیان کرد.

۱- تتر سرعت تبادلات مالی را افزایش می دهد

معمولا تجار و بازرگانان برای نقل و انتقال تبادلات مالی دچار کمبود زمان هستند. به عبارت بهتر نقل و انتقالات رایج مالی بین ۳ تا ۴ روز طول می کشد. اما با استفاده از تتر می توان تبادلات مالی را در کمتر از چند دقیقه انجام داد. به همین دلیل این ارز می تواند در آینده جایگزین تبادلات کاغذی شود. و از همه مهم تر در معاملات اینکه قیمت تتر نرخ پایداری دارد می تواند مزیتی باشد بر تمام ارزهای دیجیتالی که نوسانات بسیاری دارند.

۲- کارمزد نقل و انتقالات تتر صفر است

همه ارزهای دیجیتال کارمزد مشخصی دارند. برخی ارزها برای تبادلات مالی کارمزد بیشتر و برخی کارمزد کمتری را دریافت می کنند. در بازار رمزارزها تتر تنها ارزی است که هیچ کارمزدی دریافت نمی کند. به این ترتیب می توان هر مقدار تتر را بدون هیچ هزینه اضافی در بین کیف پول های تتر جا به جا کرد.

۳- تتر از ضرر های سنگین تریدرها جلوگیری می کند

اگر کمی در بازار کریپتوکارنسی فعالیت کنیم متوجه تغییرات قیمت لحظه ای ارز دیجیتال می شویم. این تغییرات در برخی مواقع بسیار شدید بوده و موجب ضرر هنگفت تریدرها می شود. در این مواقع می توان با تبدیل کوین ها به تتر از ضرر و زیان های سنگین جلوگیری کرد.

از چه کیف پولی برای نگه داری تتر استفاده کنیم؟ معرفی ۴ کیف پول برای ارز تتر

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال مانند پول کاغذی به کیف پول نیاز داریم. البته ماهیت کیف پول دیجیتال متفاوت از کیف پول های عادی است. در این کیف پول ها تمامی تبادلات در قالب رمزنگاری بین افراد جا به جا می شود. در ادامه مقاله ۴ کیف پول امن برای نگهداری از تتر را معرفی می کنیم.

MyEtherWallet، کیف پول ساده و کاربردی

کیف پول MyEtherWallet یکی از کیف پول های ساده و کاربردی برای نگهداری تتر است. این کیف پول امنیت بالایی دارد و با کمک آن می توانیم به راحتی از دارایی خود نگهداری کنیم. این کیف پول البته فقط از اترهای  پلتفرم اتریوم یعنی ERC20 پشتیبانی می کند.

OmniWallet، امنیت بالا با احراز هویت چند مرحله ای

کیف پول OmniWallet برای رمزارزهای پلتفرم  Omni-Layer طراحی شده است. این کیف پول را باید در دسته قدیمی ترین والت های موجود در بازار دانست. استفاده از احراز هویت چند مرحله و نگهداری اطلاعات به صورت آفلاین امنیت کیف پول OmniWallet  را به شدت افزایش داده است.

کیف پول سخت افزاری Ledger، همیشه همراه شما

کیف پول های مجازی را می توان به دو دسته گرم و سرد تقسیم کرد. منظور از کیف پول های گرم همان کیف پول های مجازی مثل OmniWallet  است. کیف پول های سرد نیز به کیف پول های سخت افزاری گفته می شود. این کیف پول ها اطلاعات را کاملا فیزیکی ذخیره می کنند. از معروفترین کیف پول های سخت افزاری می توان به کیف پول لجر اشاره کرد. این کیف پول به کاربر این امکان را می دهد تا همیشه کیف پول را در جای امنی نگهداری کند. تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی کیف پول لجر به صورت آفلاین وجود دارد.

از کجا تتر بخریم؟

در این مقاله به بررسی نحوه خرید و فروش تتر پرداختیم. تتر به عنوان یک استیبل کوین جایگاه ویژه ای در بازار رمزارزها دارد. در انتهای مقاله پیشنهاد می کنیم برای خرید تتر به صفحه اصلی سایت نوبیتکس مراجعه بفرمایید. نوبیتکس مرجع فروش انواع ارزدیجیتال است.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۴۳ نظر

۴ ۴۳
آموزش سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تتر