Skip to content Skip to footer

ایردراپ چیست؟ لذت دریافت رمزارز رایگان

دریافت پول بدون هیچ زحمت و تلاشی همیشه جذاب است. هدیه یا قرعه‌کشی معمولاً رایج‌ترین راه‌هایی است که می‌توان با آن‌ها پول کاغذی به دست آورد. شاید جالب باشد که بدانید در دنیای کریپتوکارنسی هم می‌توان رمزارز رایگان به دست آورد. در دنیای رمز ارزها به دریافت رایگان توکن، ایردراپ می‌گویند. پیشنهاد می‌کنیم در این مقاله با بررسی ایردراپ و دریافت رمزارز رایگان همراه نوبیتکس باشید.

ایردراپ (Airdrop) چیست؟ هدیه‌ای ناگهانی در کیف پول شما

لغت Airdrop به معنی پرتاب بسته‌های حمایتی از طریق بالگرد یا هواپیما است. معمولاً از این شیوه برای امدادرسانی یا کمک به مناطق بحرانی استفاده می‌شود. این مفهوم در دنیای رمزارزها نیز وجود دارد. در حقیقت می‌توان با ایردراپ بدون خرید آنلاین ارز دیجیتال، رمزارز به دست آورد.

یک مثال برای درک ایردراپ

فرض کنید که شما یک کیف پول دیجیتالی دارید. با خرید آنلاین اتریوم یا بیت کوین مقداری مشخص رمزارز در این کیف پول نگهداری می‌کنید. یک روز متوجه می‌شوید تعدادی رمزارز جدید و ناشناخته در کیف پول شما وجود دارد. شاید فکر کنید که این رمزارزها اشتباهاً به‌حساب شما واریزشده اما این‌طور نیست. این رمزارزهای جدید، در حقیقت همان ایردراپ هستند. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که چرا یک پلتفرم باید رمزارز رایگان توزیع کند؟

هدف ایردراپ چیست؟ یک شیوه هوشمند مارکتینگ

هرچقدر آدم ‌های بیشتری یک کالا یا خدمات را بشناسند، امکان استفاده از آن کالا یا خدمات بیشتر می‌شود. در حقیقت در بازاریابی تلاش می‌شود تا صدای شرکت به گوش تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه برسد. احتمالاً الآن می‌توانید حدس بزنید که چرا پلتفرم‌ها با ایردراپ رمزارز رایگان توزیع می‌کنند. در حقیقت یک پلتفرم و رمزارز جدید در ابتدای حیاتش برای همه ناشناخته است. برای رشد و توسعه نیاز است تا افراد زیادی این رمزارز را بشناسند. در این میان راهی بهتر از ایردراپ وجود ندارد. توزیع رمزارز رایگان بین تعداد زیادی از افراد، اسم این رمزارز را به گوش خیلی‌ها می‌ رساند.

از طرف دیگر به‌احتمال‌ قوی افرادی که ایردراپ دریافت کرده‌اند در شبکه‌های اجتماعی درباره این اتفاق صحبت می‌کنند. همه این موارد باعث می‌شود که ایردراپ به هدف خودش برسد. یکی دیگر از مزایا و اهداف ایردراپ را باید کاهش هزینه تبلیغات دانست. در حقیقت در شیوه‌های عادی، افراد یا سازمان‌ها با هزینه سنگین اقدام به تبلیغ می‌کنند اما ایردراپ بسیار کم ‌هزینه است و زودتر می‌تواند نام یک رمزارز را بر سر زبان‌ها بیندازد.

چگونه می‌توان رمزارز رایگان دریافت کرد؟ راهنمای شرکت در ایردراپ

طبیعتاً وقتی به دنبال خرید بیت کوین، اتریوم یا فروش استلار هستیم می‌دانیم که باید به یک صرافی مراجعه کنیم اما از کجا می‌توانیم رمزارز رایگان دریافت کنیم؟ به عبارت بهتر ایردراپ چگونه بین افراد تقسیم می‌شود؟ برای دریافت ایردراپ باید موارد زیر را رعایت کنیم:

۱-  یک کیف پول تهیه کنید

در ابتدا باید یک کیف پول تهیه کنید. توصیه می‌شود که کیف پول انتخابی از ERC20 پشتیبانی کند. چرا که اکثر توکن ها و رمزارزها بر روی این کیف پول عرضه می‌شود. نکته‌ای در ساخت کیف پول اهمیت دارد، فعال بودن آن است. به عبارت بهتر ایردراپ ها برای جلوگیری از تقلب، فعالیت‌های یک کیف پول را بررسی می‌کنند. در برخی موارد حتی موجودی حساب کیف پول نیز موردبررسی قرار می‌گیرد.

۲- در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید

برای اطلاع از برگزاری ایردراپ ها باید در شبکه‌های اجتماعی، فروم ها و پیام‌ رسان‌هایی مثل تلگرام فعال بود. گروه‌های مرتبط با اخبار یا حواشی دنیای بلاک چین و رمزارزها معمولاً زودتر از برگزاری یک ایردراپ مطلع می‌شوند. از طرف دیگر این گروه‌ها با توجه به پتانسیل خود بهترین مکان برای تبلیغ یک ایردراپ هستند. همچنین در برخی موارد برای دریافت ایردراپ باید فعالیتی خاص انجام داد. برای مثال عضو کانال یک رمزارز شویم یا در شبکه‌های اجتماعی فعالیتی انجام دهیم. به همین منظور داشتن حساب کاربری فعال در شبکه‌های اجتماعی حائز اهمیت است.

۳- از سایت‌های اینترنتی غافل نشوید

در کنار شبکه‌های اجتماعی بد نیست نگاهی به سایت‌هایی مانند EARN نیز داشته باشید. این سایت معمولاً در برگزاری ایردراپ ها همکاری می‌کند. به همین دلیل می‌توان از اخبار برگزاری یک ایردراپ به‌سادگی مطلع شد.

ایردراپ، کلاه‌برداران به شما نزدیک هستند

معمولاً در ایردراپ به یک نکته کمتر توجه می‌شود. خطر کلاه‌برداری در ایردراپ بسیار بالاست. به‌هیچ ‌وجه نباید فریب تبلیغات دروغین را بخورید. معمولاً کلاه‌ برداران با وعده ریختن پول به سراغ شما می‌آیند و بخشی از دارایی شما را سرقت می‌کنند. برای جلوگیری از سرقت به موارد زیر توجه کنید.

۱-  فقط منابع رسمی را دنبال کنید

اگر شرکت عرضه‌کننده یک رمز ارز قصد برگزاری یک ایردراپ را داشته باشد، حتماً این مورد را از طریق شبکه‌های اجتماعی خود اطلاع‌ رسانی می‌کند. معمولاً اکانت های تقلبی عمر زیادی ندارند و به‌ سادگی و با مراجعه به تاریخ پست‌ها می‌توان متوجه این موضوع شد. از طرف دیگر آدرس دقیق شبکه‌های اجتماعی یک شرکت در سایت آن نیز در دسترس است. به همین دلیل حتماً این موارد با یکدیگر تطبیق دهید.

۲- مراقب سرقت اطلاعات باشید

به خاطر داشته باشید که ایردراپ ها هیچ‌گاه تقاضای پول نمی‌کنند. به همین دلیل به ایردراپی که برای واریز رمزارز درخواست واریز پول دارد، باید شک کنید. از طرف دیگر هیچ‌گاه و هیچ‌گاه و باز هم تأکید می‌کنیم که هیچ‌گاه کلید خصوصی خود را برای هیچ شخصی ارسال نکنید. موجودی یا تراکنش‌های حساب با کلید عمومی که در دسترس همگان است قابل ‌مشاهده است. در برخی مواد شیادان با این حرف که به دنبال چک کردن موجودی هستند از کاربر تقاضای دسترسی به کلید خصوصی را دارند.

بازار رمزارزها، ایردراپ کافی نیست

در این مقاله به بررسی ایردراپ پرداختیم. راه‌های دریافت رمزارز رایگان را بررسی کردیم. در انتهای مقاله اما لازم است یک نکته مهم را با هم مرور کنیم. ایردراپ صرفاً یک شیوه تبلیغاتی است و نمی‌توان برای فعالیت درازمدت در بازار بر روی شرکت در ایردراپ ها حساب باز کرد. در انتهای مقاله پیشنهاد می‌کنیم برای فعالیت حرفه‌ای در بازار رمزارزها به صفحه اصلی نوبیتکس مراجعه کنید. نوبیتکس امکان خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتالی را فراهم کرده است. از امکانات بی‌نظیر نوبیتکس می‌توان به امکان خرید و فروش ۲۴ ساعته، ماشین حساب مبدل ارز دیجیتال، مشاهده آنلاین قیمت‌ها و امنیت بسیار بالا اشاره کنیم. نوبیتکس اولین و تنها صرافی دانش‌بنیان ایرانی است.

آیا این مطلب مفید بود؟ ۵۰ نظر

۵ ۵۰
ایردراپ چیست؟ لذت دریافت رمزارز رایگان